USG 3D/4D a wykrywanie wad wrodzonych – dr n. med. Piotr Magnowski, Tarnowo Podgórne, Luboń 

USG 3D/4D a wykrywanie wad wrodzonych – dr n. med. Piotr Magnowski, Tarnowo Podgórne, Luboń 

Ginekolog Tarnowo Podgórne

Technika badania ultrasonograficznego w trójwymiarze pozwala lekarzowi na bardziej precyzyjną obserwację rozwoju płodu oraz jego narządów wewnętrznych. Badanie USG 3D/4D to nie tylko miła pamiątka dla przyszłych rodziców, ale także pogłębiona diagnostyka płodu – zarówno układu kostnego jak i naczyniowego. W jaki sposób badanie USG 3D/4D przyczynia się do wykrycia wad wrodzonych płodu? – odpowiada dr n. med. Piotr Magnowski specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej oraz genetyki klinicznej, Tarnowo Podgórne, Luboń.

Badanie USG 3D umożliwia trójwymiarową rekonstrukcję obrazu płodu. Wykonywane z kolei w technice 4D pozwala na uzyskanie obrazu w czasie rzeczywistym, w efekcie czego obserwujemy ruchy płodu oraz pracę serca. Są to badania niezwykle czytelne, które pozwalają nie tylko dokonać pomiaru długości, szerokości i głębokości danego narządu, lecz także dokładnie ocenić lokalizację i otoczenie poszczególnych struktur anatomicznych. Badanie USG 3D i 4D cechuje więc nieoceniona miarodajność w zakresie diagnostyki położniczej – wskazuje dr n. med. Piotr Magnowski specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej oraz genetyki klinicznej, Tarnowo Podgórne, Luboń

Precyzyjna ocena parametrów narządów płodu, jego ruchów w jak najlepszej płaszczyźnie pozostaje nie bez znaczenia dla wykrywania także wad wrodzonych, trudnych do stwierdzenia bądź niedostrzegalnych na tradycyjnym obrazie USG 2D. W badaniu 3D/4D istnieje bowiem możliwość wykrycia rozszczepu wargi, rozszczepu podniebienia, polidaktylii czyli dodatkowych palców, czy też niewielkich rozszczepów kręgosłupa. Ze zwiększoną dokładnością badanie to pozwala także na ocenę wyglądu twarzy i osadzenia uszu, co jest niezwykle pomocne w diagnostyce wad chromosomalnych u płodu – wskazuje dr n. med. Piotr Magnowski specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej oraz genetyki klinicznej, Tarnowo Podgórne, Luboń.

Badanie USG 4D to stosunkowo nowa technika obrazowania i jedynie najnowocześniejsze aparaty USG dysponują oprogramowaniem umożliwiającym uzyskanie trójwymiarowych animacji płodu. W gabinecie ginekologicznych dr. n. med. Piotra Magnowskiego specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej oraz genetyki klinicznej wykonają Państwo usługę badania USG 3D oraz 4D.

Zapraszamy do skorzystania z konsultacji medycznej specjalisty w dziedzinie ginekologii onkologicznej, położnictwa i ginekologii oraz genetyki klinicznej. Dr n. med. Piotr Magnowski przyjmuje w gabinecie lekarskim w miejscowości Luboń oraz Tarnowo Podgórne. Należy umówić się na wizytę pod numerem 606-340-593.   

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Źródło: Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników

Comments are closed.